Bal 3, 2020
272 Views
Komentavimas išjungtas įraše AR YRA SKIRTUMAS TARP ALIGATORIAUS IR KROKODILO?

AR YRA SKIRTUMAS TARP ALIGATORIAUS IR KROKODILO?

Written by

Visos rūšys, priklausančios krokodilų šeimai, yra nepaprastai viena į kitą panašios, todėl skirtumais, kurių pagrindu jie yra klasifikuojami, gali domėtis tik tai specialistai-zoologai. Kadangi įvairiuose kelionių romanuose skaitome čia apie krokodilą, čia apie aligatorių, čia apie kaimaną, reikėtų žinoti, koks tarp skirtumas. Taigi, išvardinęs tris rūšis, pradėsiu nuo… ketvirtos. Iš tiesų, daugiausia nuo savo giminaičių skiriasi gavialas, kuris mažiausiai populiarus krokodilų šeimoje. Jis nelabai pavojingas, nes minta beveik išimtinai žuvimis.

Ypatingas jo požymis yra labai ilgas snukis, kurį galima būtų pavadinti snapu, jeigu nebūtų dantų ir rutulio pavidalo išsipūtimo pačiame snapo gale. Jis gyvena Indijos ir Malajos upėse. Tikrųjų krokodilų, gyvenančių Afrikoje, atstovas dažniausiai yra minimas Nilo krokodilas. Stambiausi šios rūšies egzemplioriai siekia aštuonis metrus ilgio. Šie krokodilai gyvena taip pat visoje Pietų Azijoje ir atogrąžų Amerikoje. Viršutiniame žandikaulyje jie turi įdubimą, kuriame yra didžiausias, ketvirtasis (skaitant nuo priekio) apatinio žandikaulio dantis.

Visų krokodilų dantys — ne taip, kaip žinduolių aiškiai nepasiskirstę į priekinius, iltinius, krūminius, nors šiokio tokio skirtumo esama, ir šis ketvirtasis dantis kaip tik yra iš visų tvirčiausias. Apatiniame žandikaulyje yra trisdešimt dantų, po penkiolika iš kiekvienos pusės. Aligatorių ilgas ketvirtasis apatinio žandikaulio dantis telpa nasruose, nes viršutiniame jo žandikaulyje yra speciali duobutė (ne išpjova, kaip krokodilo), kurion jis įeina. Aligatoriai turi daugiau dantų, negu krokodilai: apatiniuose žandikauliuose jų yra ligi 44.

Paprastai aligatoriai gyvena Amerikos upėse, bet viena jų rūšis rasta ir Pietinės Kinijos gėlo vandens baseinuose. Didžiausi aligatoriai, kaip ir gavialai, būna ligi 5 metrų ilgio. Kaimanai paplitę Pietų ir Centrinėje Amerikoje. Jie panašūs aligatorius, ir skiriasi nuo jų tik tuo, kad neturi sukaulėjusios nosies pertvaros, o šarvus iš kaulinių plokštelių kaip kiti krokodilai turi ne tik ant nugaros, bet ir ant pilvo. Kaimanai yra smulkesni, negu kitos rūšys: stambiausi egzemplioriai (juodieji kaimanai) siekia 4-5 metrus ilgio.

Article Categories:
Įdomybės

Comments are closed.