Vas 1, 2021
353 Views
Komentavimas išjungtas įraše Koko buvo viena pirmųjų to meto moterų, susikrovusių turtą savo darbu

Koko buvo viena pirmųjų to meto moterų, susikrovusių turtą savo darbu

Written by

Koko buvo viena pirmųjų to meto moterų, susikrovusių turtą savo darbu.
Kažkada smulkutės ponios su vaikiška šukuosena idėjos maitino tris tūkstančius darbuotojų. Iš rusų emigranto Koko nusipirko kvepalus ir pavadino juos “Šanel Nr.5″. Kvepalai turėjo didžiulį pasisekimą ir davė dideli pelną. Jie populiarūs ir šiandien. Madų kūrėjai ryžtingai pasekė jos pavyzdžiu: jei metų kolekcija neturi pasisekimo, tą kompensuoti galima parduodant firmos vardu pavadintus kvepalus.

“Šanel” —— tai ne vien mada, tai gyvenimo stilius, maištas prieš nusistovėjusias tradicijas. Šanel modeliai pabrėžia nepriklausomuma nuo vyrų, tačiau kartu primena apie moters gundytojos galia. O su mados diktatore dirbusieji žmonės visam amžiui įsidėmėjo jos patarimus: “Nesėdėk namuose! Vieno darbo niekada nesiimk dukart! Negerk raudono vyno — nuo jo silpsta kojos! Nevaikščiok saulėje, nes atsiranda raukšlių! Moteris be kvepalų moteris be ateities! Nevalgyk restoranuose! Drabužis ir kūnas turi būti vieningi!”

Visas klientes Šanel mielai paverstų panašiomis į save: nes ji tiesi kaip žvakė, galva maža, figūra liekna, plaukai trumpi, be to, visada išsikvėpinusi, visada pasidažiusi, nemėgstanti džinsų ir trumpų sijonų, kad sėdėdama galėtų užmesti koja ant kojos.

Vieną dieną režisierius Lukinas Viskontis atvedė jai sutrikusia Rome Šnaider. Šanel užlipo su ja porai valandų į savo kabinetą. Nuo tos dienos ji tapo nuolatine aktorės patarėja. Romė suliesėjo, nusikirpo plaukus, tapo lyg ir labiau rafinuota, dėvėjo tik Šanel drabužius, jos judesiai pasikeitė. O madmuazelė skaitydavo Romės scenarijus, kišosi į jos asmeninį gyvenimą – kaip į visų artimų žmonių.

Article Categories:
Įdomybės

Comments are closed.