Lap 16, 2022
153 Views
Komentavimas išjungtas įraše Sergančio vaiko maitinimas

Sergančio vaiko maitinimas

Written by

Sergančio vaiko maitinimas. Jei vaikas persišaldė, bet nekarščiuoja, jį galite maitinti normaliai, t. y. duoti viską, ką jis iki šiol valgė ir tiek, kiek jis nori. Jei jis nenori valgyti, nemaitinkite per prievartą, tik būtinai duokite daugiau gerti.

Jei vaiko temperatūra aukšta, jis netenka apetito, nenori valgyti tiršto ir mėsiško maisto. Todėl pirmomis ligos dienomis duokite daug skysčių: vandens, arbatos, sulčių, kompoto, mineralinio vandens, t. y. visa tai, ką vaikas labiausiai mėgsta. Taip pat tinka pienas, ypač kefyras. Tuomet daugiau skysčių išsiskiria su prakaitu bei šlapimu ir kartu iš organizmo pašalinamos toksinės medžiagos: bakteriniai toksinai, medžiagų apykaitos produktai ir kt.

Po 2-3 dienų, kai ligos eiga esti gera, vaikams atsiranda apelitas. Tada galite duoti lengvai virškinamo maisto: manų ar bulvių košės, varškės, kiaušinių, obuolių tyrès, ledų, džiūvėsių, sausainių ir kt.

Mėsiškų ir riebių patiekalų karščiuojantiems vaikams venkite duoti, nes organizmas blogai juos pasisavina. Kai temperatūra sunormalėja ir atsiranda apetitas, vaikui galite duoti mėsiškų valgių, taip pat sviesto, grietinės ir kt.

Nesvarbu kokia ligos fazė, jokiu būdu neverskite vaiko valgyti. Nesielvartaukite, jei sergančio vaiko truputį sumažės kūno masė, Kai atsiras apetitas, kūno masė sunormalės per keletą dienų. Sveikstančio vaiko nereikia permaitinti. Jei vaiką, kol neatsirado apetitas, maitinsite per prievartą, tai maistas gali sukelti pasišlykštėjimą ir ilgam likti blogas apetitas. Po ligos vaikas prie normalaus maisto turi grįžti laipsniškai, suvalgydamas tiek, kiek nori, niekieno neverčiamas. Tik svarbu, kad maistas būtų įvairus, skanus ir vitaminingas.

Tėvų ir gydytojų santykiai. Tėvai ir gydytojai, siekia vieno bendro tikslo, kad vaikas išaugtų sveikas, stiprus ir doras žmogus, socialistinės tėvynės pilietis, komunistinės visuomenės kūrėjas.

Gydytojo pareiga stebėti kūdikį nuo pat gimimo, duoti patarimus tėvams maitinimo, grūdinimo, auklėjimo ir kitais klausimais. Gydytojas turi sistemingai tikrinti vaiko sveikatą, atlikti visas profilaktikos priemones. Susirgusį vaiką gydytojas privalo gydyti tol, kol visiškai pasveiks (namuose ar ligoninėje). Įgyvendinti visas aukščiau minėtas priemones, t. y. vaikus tinkamai maitinti, prižiūrėti, grūdinti, auklėti ir kt.

Article Categories:
Sveikata

Comments are closed.