Lap 18, 2022
138 Views
Komentavimas išjungtas įraše Tėvams dažnai iškyla daug neaiškumų

Tėvams dažnai iškyla daug neaiškumų

Written by

Tėvų pareiga. Tėvams dažnai iškyla daug neaiškumų. Vieni iš jų, norėdami tinkamai auginti savo mažylius, studijuoja specialią literatūrą. Kiti kreipiasi patarimų į močiutes, kaimynes ir kitur. Dar kiti neaiškiais klausimais kreipiasi į gydytoją. Pasitaiko, kad jaunos mamos, gavusios gydytojų patarimų, dar konsultuojasi su močiutėmis ar kaimynėmis.

Neretai jų patarimai nesutampa. Tuomet jauna mama pasimeta, nežino, kaip iš tikrųjų turi elgtis. Yra šeimų, kuriose motina komanduoja savo suaugusioms dukterims net ir tada, kai jos tampa motinomis. Tokios močiutės nuolat kišasi į anūkėlio priežiūrą ir auklėjimą. Neretai jų pažiūros yra pasenusios ir nesutampa su gydytojų patarimais. Jauna motina nenori vadovautis pasenusiais motinos ar anytos patarimais, bet, neturėdama patyrimo, dažnai nedrįsta prieštarauti. Be to, priklausydama nuo mamos ar anytos, ji taikstosi su esama padėtimi, nors jaučiasi kalta dėl savo neryžtingumo.

Kaip turi elgtis jauna motina, kad apgintų savo nepriklausomybę, įrodytų motinai ar anytai, jog sugeba pati tinkamai auginti kūdikį? Svarbiausia jaunai motinai reikia pasiskaityti specialios literatūros vaikų auginimo ir auklėjimo klausimais, kad pati teoriškai nutuoktų apie juos ir dispute su močiute ar anyta galėtų apginti savo nuomonę. Be to, visais neaiškiais atvejais ji turi glaudžiai bendrauti ir konsultuotis su apylinkės gydytoju.

Jaunoms motinoms nereikia vengti disputo su močiutėmis. Tačiau jis turi būti dalykinis, be jokio pykčio ar susierzinimo. Kai močiutė perša savo pasenusias rekomendacijas, jūs tvirtu balsu turite pasakyti: ,,Gydytoja man patarė taip kūdikį prižiūrėti”. Paprastai močiutės vis tiek suranda argumentų savo nuomonei įpiršti. Tačiau jauna mama turi tvirtai laikytis savo nuomonės. Nenorėdama, kad šeimoje kiltų konfliktas, ji gali atsakyti taip: ,,Gerai, aš dar kartą pasiklausiu gydytojos, ar teisingai supratau jos patarimus ir tinkamai auginu vaiką”.

Neretai močiutės dar nenusileidžia ir bando sumenkinti medikų autoritetą, sakydamos maždaug taip: ,,Ką ta jauna gydytoja supranta. Aš užauginau 5-6 vaikus ir geriau žinau, kaip tai daroma”. Jums reikėtų atsakyti taip: ,,Ji tam baigė specialų mokslą ir, nors yra jauna, bet jau užaugino ne kelis, bet šimtus vaikų, todėl jos patyrimas daug didesnis”.

Tokiuose disputuose, be abejo, jauną motiną aktyviai turėtų paremti vyras, ypač jei per daug kišasi jo motina. Jam irgi patartina skaityti specialią literatūrą, gerai nusimanyti vaikų auginimo ir auklėjimo klausimais. Vyras turėtų aiškiai ir nedviprasmiškai pasakyti, jog už vaiką atsakingi tėvai, todėl jie privalo spręsti kaip jį auginti.

Article Tags:
· · · ·
Article Categories:
Sveikata

Comments are closed.