Spa 9, 2022
202 Views
Komentavimas išjungtas įraše Naujasis lordas Džakobas Rotšildas

Naujasis lordas Džakobas Rotšildas

Written by

Jau ne pirmą šimtmeti Rotšildų vardas skamba Europoje, keldamas — vieniems susižavėjimą, kitiems — apmauda. Tai vienas garsiausių vardu pasaulio bankų istorijoje. Bet Rotšildai ne tik puikūs bankininkai. Jų interesų ratas labai platus, jie pagarsėjo kaip apsukrūs Politikai, aistringi kolekcionieriai, drąsūs kariai. Jų nuopelnai Anglijoje įvertinti aukštais apdovanojimais.

Prieš 100 metų Didžiosios Britanijos ministras pirmininkas Bendžaminas Dizraelis mėgdavo sakyti: “Kai man reikia patikslinti kokį nors istorinį faktą, visuomet kreipiuosi į Nati”. Šis “Natis” — tai Natanielas Mejeris Rotšildas, karalienės Viktorijos laikais tapęs pirmuoju lordu Rotšildu. Jau tuo metu jo šeima buvo laikoma pačia turtingiausia Anglijoje ir garsėjo savo eikliais rūmais, puošniais rūmais, geriausiais kulinarais ir puikiais vynais.

Rotšildai kolekcionavo garsiausius meno korinius ir rengė iškilmingiausius priėmimus. Nuo tu laikų praėjo visas amžius, bet mažai kas pasikeitė. Ir nors šiandien yra turtingesnių žmonių, ši dinastija išsaugojo savo turtus ir įtaką. 1990 metų kovo 20 dieną mirė Načio anokas lordas Viktoras Rogildas. Šis genialus žmogus tiesiog negalėjo pakęsti bankų. “1931 metais pasaulyje viešpatavo ekonominis chaosas, — vėliau aiškino jis. — Sitis buvo apsnudęs, nuobodus ir varginantis. Man nepatiko bankininkystė, kurios esmę sudaro kapitalo judėjimas iš punkto A į punktą B…” Užtat lordas Viktoras buvo puikus mokslininkas biofizikas, uolus valstybės tarnautojas, visoje grafystėje geriausias kriketo žaidėjas, be to, — neblogas muzikantas.

Karo metais jis tarnavo anglų žvalgyboje ir buvo apdovanotas medaliu už vokiečių uždelsto veikimo bombos, paslėptos svogūnų dėžėje, nukenksminimą. Viktoras Rotšildas išnarpliojo ir sudėtingą valstybės išdavimo bylą. Už tai JAV prezidentas Trumenas jį pavadino “vienu geriausiu šnipų gaudymo specialistu pasaulyje”. Kembridže Viktoras mokėsi su Entoniu Blantu ir Gajumi Berdžesu, kuriuos vėliau karo metais apgyvendino savo namuose. 4-ajame dešimtmetyje visi jie, taip pat Donaldas Maklynas ir Kimas Filbis buvo diskusijų klubo “Apaštalai” nariais.

Vėliau šie vyrai buvo demaskuoti kaip TSRS agentai. Roiterio agenturos nuomone, tai buvo garsiausias skandalas Anglijos istorijoje. 1986 metais kai kurie parlamento nariai pareikalavo patikrinti, ar ir pats Viktoras Rotšildas nebuvo Tarybą Sąjungos šnipas. Tačiau Margareta Tečer atmetė ši reikalavimą, o pats Rotšildas šiuos kaltinimus kategoriškai neigė. Deja, iki pat savo mirties jis buvo įtariamas. Mirus Viktorui, titulą paveldėjo jo sūnus Džakobas, tapdamas ketvirtuoju lordu Rotšildu. Džakobas — proproanukis to Rotšildo, kuris finansavo anglų armiją ruošiantis Vaterlo mašiui, ir proanukis to, kuris suteikė kreditus Sueco kanalo statybai.

Jo giminaitis Lajonelis Natanas Rotšildas buvo pirmasis žydas, tapęs parlamento Bendruomenių rūmų nariu, o senelis buvo mokslininkas, nustatęs, kad marą platina graužikai. Kaip ir Dizraelis, naujasis Britanijos premjerministras tikriausiai ne kartą kreipsis į naująjį lordą Rotšildą, tik ne norėdama patikslinti istorinius faktus, o pasitarti, kaip geriau tvarkyti valstybės finansus. Bet Džakobas puikiai išmano ir istoriją. Mat iš profesijos jis istorikas, su pagyrimu baigęs Oksfordo universitete dabar, kai ketvirtajam lordui 54-eri, jo niekas nevadina kitaip kaip bankininku geriausiąja šio žodžio prasme.

Naujasis lordas Rotšildas — veiklus, talentingas, apsukrus, energingas, turi tvirtą nuomonę ir puikias žinias finansų srityje. Sityje dabar jo vardas itin garsus. Rotšildai labai gerbia istoriją ir protėvius. Pačiu garbingiausiu ir talentingiausiu šios šeimos atstovu laikomas Natanas Mejeris Rotšildas. Tik 1798 metais jis atvažiavo į Mančesterį, o Vaterlo mušio išvakarėse jau buvo stambiausias pasaulio bankininkas — kai kas jį vadino net Anglijos valdytoju.

Iš visų garsių pasaulio šeimų nė viena geriau už Rotšildus nemoka išsaugoti savitumą ir turtus, būti tokia susitelkusi. Aštri konkurencinė kova neišvengiamai verčia ieškoti profesionalų, kurie sugebėtų tvarkyti finansinius reikalus.

Article Categories:
Įdomybės

Comments are closed.