Niekuomet vaikui neduokite termometro, nes jis gali nukąsti galiuką kartu su gyvsidabriu. Pastarasis, patekęs į virškinimo traktą, negaruoja ir organizmui nekenkia, bet smulkūs stiklo gabaliukai gali sužeisti burnos ir virškinimo trakto gleivinę.
Jeigu vaikas pradeda skųstis pilvo skausmais, vemti, pablyksta, neduoda prisiliesti prie pilvo, guli surietęs kojas,- skubiai iškvieskite gydytoją arba vežkite chirurgo konsultacijai.
Pastebėję, kad vaikas prarijo smulkų daiktą, neleiskite jam žaisti judrių žaidimų, ypač susijusių su pilvo suspaudimu. Neduokite vaikui vidurius paleidžiančių vaistų. Geriau tinka vazelino aliejus po arbatinį šaukštelį 2-3 kartus per dieną. Norėdami įsitikinti, ar išėjo prarytas daiktas, atidžiai peržiūrėkite naktinio puoduko turinį.
Neatsargiai valgant žuvį, žuvienę ar paukštieną, į tonziles, burnos gleivinę, gomurį ar stemplę gali įstrigti ašaka ar kauliukas. Kad taip neatsitiktų, mažiems vaikams neleiskite savarankiškai valgyti žuvies ir jos produktų, o vyresniems patarkite, kad atidžiai valgytų.
Kai iki 3-4 metų vaikai valgydami juokiasi, žaidžia ar verkia, į kvėpavimo takus gali pakliūti įvairių sėklų, žolės, maisto, rečiau – metalinių, plastmasinių, stiklinių smulkių daiktų. Tuomet prasideda stiprus priepuolinis kosulys. Jeigu sveikas ir linksmas vaikas pradėjo stipriai kosėti, pablyško, prikimo ar net pradėjo mėlynuoti,- kuo skubiausiai vežkite jį į ligoninę. Tik skubi kvalifikuota pagalba gali išgelbėti vaiką, padeda išvengti kvėpavimo takų uždegimo.
Bežaisdami vaikai gali į nosį ar ausį įsikišti įvairius smulkius daiktus. Jeigu sveikas vaikas staiga pradeda sunkiai kvėpuoti pro nosį (iš vienos pusės nuolat teka išskyros), kiša į ją pirštą ar ima kvėpuoti pro burną, nuveskite jį pas ausų-nosies-gerklės gydytoją.
Kai vaikas viena ausimi pradeda sunkiai girdėti, taip pat nedelsdami kreipkitės į ausų-nosies-gerklės gydytoją. Vaikai paprastai ausį kiša įvairius daiktus tuomet, kai ją niežti, t. y. dėl blogo plovimo susikaupus sierai. Neleiskite degtukais ar kitais daiktais krapštyti ausų, nes gali pradurti būgnelį. Be to, miegant į ausį gali įlįsti nedidelis vabaliukas. Vaikas labai išsigąsta, nes, vabaliukui liečiant būgnelį, girdi nemalonius, neįprastus garsus. Į ausį įlašinkite keletą lašų aliejaus vabaliukas nustos judėjęs ir vaikas nurims.
Paskui kreipkitės į ausų-nosies-gerklės gydytoją. Baltųjų dažniausiai atsiranda 2-6 metų mergaitėms, kai į lytinį plyšį patenka spalinių, medžiagos gabaliukų, ženkliukų, kauliukų ir kt., taip pat susirgus gonorėja. Svetimkūniai į makštį pakliūva žaidžiant arba užsiiminėjant onanizmu. Pastebėjusios baltąsias, mergaitės neklausinėkite, nes ji teisybės nepasakys. Taip pat nesistenkite ieškoti svetimkūnio. Mergaitę nuveskite pas gydytoją.