Gru 8, 2022
42 Views
Komentavimas išjungtas įraše Visuomet būkite pavyzdžiu vaikams

Visuomet būkite pavyzdžiu vaikams

Written by

Visuomet būkite pavyzdžiu vaikams. Skubėdami į parduotuvę, nebėkite per gatvę, kur pakliuvo. Suaugusieji, pereidami gatvę nenustatytose vietose, niekais paverčia visą triūsą mokytojų ir tėvų, kurie mokė eiti tik paženklinta perėja arba ties sankryža.

Vaikų iki ketverių metų neleiskite žaisti į kiemą, kuriame dažnai važinėja mašinos. Tegul jie geriau pažaidžia namuose, jeigu jūs ar kas nors iš vyresnių šeimos narių negalite su jais pabūti. Autoavarijų, į kurias patenka vaikai, kreivė pradeda kilti nuo balandžio mėnesio, o gegužės, birželio, liepos, rugpjūčio ir rugsėjo mėnesiais pasiekia aukščiausią ribą. Daugiausia nelaimių būna tarp 17 ir 20 valandos. Tai laikas, kai vaikai bėgioja kieme be suaugusiųjų priežiūros.

Nors naujuose miestų rajonuose gyvenamieji namai yra toliau nuo gatvės, bet įvažiavimai į kiemus tampa vos ne gatvėmis, kuriomis važinėja labai daug mašinų. Į tokį kiemą mažų vaikų neleiskite be suaugusiųjų priežiūros. Kieme mažyliai dar gali nukentėti nuo vyresnių vaikų, važinėjančių dviračiais, motoriniais dviračiais, mopedais, motociklais.

Jeigu vaikui nupirkote dviratį, jau nekalbant apie kitas transporto priemones, išmokykite jį eismo taisyklių. Jos turi tapti tvirtu įgūdžiu. Be to, patarkite, kaip tinkamai prižiūrėti dviratį, paaiškinkite, kodėl juo negalima vežioti mažesnių vaikų. Neleiskite mažiems vaikams važinėti suaugusiųjų dviračiais.

Supažindinkite su pavojais, kurie iškyla jam ir mažesniems kiemo vaikams, neatsargiai važinėjantis dviračiu. Keliaudami automobiliu, nesodinkite vaiko priekyje. Net menkiausias staigus stabtelėjimas ar manevras,- ir vaikas gali išlėkti pro automobilio langą.

Silpnam vaiko organizmui pakanka nestipraus smūgio, kad jis žūtų ar būtų sunkiai sužeistas. Todėl jį geriau sodinkite ant užpakalinės sėdynės. Vyresnius kaip 12 metų vaikus galite sodinti priekyje, bet juos pritvirtinkite specialiu diržu. Atkreipkite dėmesį, kad diržas nesiektų vaiko kaklo. Jaunesnių vaikų prisegti diržais negalima.

Iš lengvosios mašinos, autobuso, troleibuso visada pirma turi išlipti vyresnysis ir, paėmęs vaiką už rankos, nuvesti iki saugios vietos. Taip elgdamiesi išvengsite nelaimių, beprasmiškų traumų. Neleiskite vaikams žaisti statybos aikštelėse ir vietose, kur griaunami seni namai.

Article Tags:
· ·
Article Categories:
Sveikata

Comments are closed.