Lap 12, 2022
208 Views
Komentavimas išjungtas įraše Adaptacijos laikotarpį mokykloje sušvelnina draugiški tėvų ir vaikų santykiai

Adaptacijos laikotarpį mokykloje sušvelnina draugiški tėvų ir vaikų santykiai

Written by

Adaptacijos laikotarpį mokykloje sušvelnina draugiški tėvų ir vaikų santykiai. Šeimoje turi vyrauti tokia atmosfera, kad mokinys, kurioje klasėje besimokytų, parėjęs iš mokyklos, galėtų viską pasipasakoti. Tuomet sumažėja nervinė įtampa. Tėvai su dėmesiu, meile ir pagarba jaunajam žmogui turi jį ne tik išklausyti, bet, esant reikalui, duoti protingą patarimą.

Jeigu jis neteisus, nebarkite, o taktiškai įrodykite, kodėl jis neteisus. Jeigu taip elgsitės, vaikas pajus, kad suaugę šeimos nariai yra geriausi jo bičiuliai, kurie niekada iš jo nesijuokia ir daro tiktai gera.

Vaikai, ypač pirmokai, užduoda aibę įvairiausių klausimų. Nuo to, kokius atsakymus gauna, labai priklauso jų protinis vystymasis ir pasitikėjimas tėvais. Negalima atsakyti vaikui: ,,Netrukdyk”, ,,Neturiu laiko”, ,,Nueisi į mokyklą ir sužinosi”, ,,Pasiklausk mokytojo” ir t. t.

Kasdien pasidomėkite, kaip sekėsi mokykloje, pasidžiaukite gerais pažymiais, pagirkite.

Ne visi vaikai gali mokytis tik labai gerais pažymiais, ne visiems įvairūs dalykai vienodai sekasi. Pasistenkite realiai įvertinti savo vaiko galimybes ir sugebėjimus. Jeigu jis nesugeba, neverskite mokytis vien penketais.

Jausdamas nuolatinę baimę, nervinę įtampą, jis paprastai atsakinėja blogiau, negu iš tikrųjų moka. Be to, tokia įtempta padėtis dažniausiai sukelia protestą vaikas visiškai nebesimoko, bėga iš namų arba, išėjęs į mokyklą, į ją nenueina, kartais net bando nuodytis. Jeigu buvęs geras mokinys pradėjo silpniau mokytis, pirmiausia išsiaiškinkite su mokytoju galimas priežastis, ir tik paskui bandykite vaiką paveikti.

Grįžęs iš mokyklos ir pavalges, mokinys turi apie 2 val. pabūti lauke, pažaisti. Jeigu jis pavargsta, tegul lauke būna trumpiau. Pailsėjęs gryname ore, mokinys geriau atliks namų užduotis.

Pirmos klasės mokiniai gali intensyviai dirbti ne ilgiau kaip 30-35 min. Todėl, ruošdami pamokas, jie turi daryti 20-25 min. pertraukėles. Jų metu gerai išvėdinkite kambarį, o vaikui leiskite užsiimti tokia veikla, kuri nevargintų akių, nereikalautų įtempti dėmesio. Geriausiai tinka nesudėtingi, judrūs žaidimai.

Kadangi plaštakos ir rankos raumenys nevisiškai išsivystę, tai septynmečiams sunkiai sekasi rašyti, piešti. Neverskite vaiko kelis kartus perrašinėti namų užduotį, tik patikrinkite, ar nepalieka tuščių vietų, nerašo už paraštės, nepraleidžia puslapių. Reikalaukite, kad jis rašytų tvarkingai ir gražiai. Nebarkite vaiko už negražią, lėtą rašyseną, tik parodykite, kaip tai reikia daryti. Neatlikinėkite už vaiką namų užduočių.

Article Categories:
Sveikata

Comments are closed.